W serii Monografie okazującej się w tamach czasopisma Theologica Wratislaviensia wydany został czwarty tom. Książka ?Evangelical Theology and Philosophy: Improving a Difficult Relationship? jest dostępna bezpłatnie w formie elektronicznej.

14. tom czasopisma naukowego EWST „Theologica Wratislaviensa” poświęcony jest szeroko pojętej wolności i związanym z nią wartościom.
więcej >W serii Monografie okazującej się w tamach czasopisma Theologica Wratislaviensia wydany został czwarty tom. Książka ?Evangelical Theology and Philosophy: Improving a Difficult Relationship? jest dostępna bezpłatnie w formie elektronicznej.
Nakładem Wydawnictwa Warto ukazała się kolejna książka autorstwa Piotra Lorka – Dziekana EWST, pod tytułem „To nie koniec. Ewangeliczne narracje o pustym grobie Jezusa”. Więcej >>
13. tom czasopisma naukowego EWST „Theologica Wratislaviensa” poświęcony teologii ziemi. Porusza zagadnienia z dziedziny biblistyki, teologii, ale także ekologii i nauk społecznych.
12. tom czasopisma naukowego EWST „Theologica Wratislaviensa” poświęcony jest Reformacji. Znajdziemy w nim zarówno artykuły poświęcone historii jak i zagadnieniom współczesnym związanym z tym wydarzeniem.
Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został ogłoszony drukiem wybór materiałów konferencyjnych pt. Starość. Jej ciemność, jej światłość? w postaci numeru specjalnego czasopisma naukowego ?Konteksty Społeczne? 2017, nr 1. Wśród artykułów znalazł się także tekst dra Sebastiana Smolarza.
To kolejny numer czasopisma naukowego EWST, ?Theologica Wratislaviensa? poświęcony Dietrichowi Bonhoefferowi. Do współpracy zaprosiliśmy znawców myśli Bonhoeffera reprezentujących różne kraje i kontynenty. Więcej >>
Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.
Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.
Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.