thumb
29/02/2024

Miasto, wspólnota, marzenia - prezydent Wrocławia w EWST

– Kiedy wyjeżdżam z Wrocławia, już po kilu dniach chcę wracać. Tu jest moje miejsce – mówił prezydent Wrocławia Jacek…

więcej >
więcej >
09/02/2024

Wsparcie dla Ukrainy

Dzięki zaangażowaniu darczyńców Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna już po raz po raz czwarty mogła wesprzeć mieszkańców Ukrainy, dostarczając im duży transport ubrań, głównie kurtek i odzieży zimowej.

Więcej >>

więcej >
05/02/2024

MATW 2024: Ekologia w centrum uwagi

Zapraszamy na nowy semestr zajęć w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku. W roku 2024 skupimy się na zagadnieniach związanych z ekologią, ujmując je z szerokiej, interdyscyplinarnej perspektywy.

Więcej >>

więcej >
21/12/2023

Boże Narodzenie 2023

Wszystkim Studentom, Absolwentom, Słuchaczom, Pracownikom i Przyjaciołom życzymy spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2024.

Więcej >>

1 2 3 4 55
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej