Deklaracja dostępności

Wstęp

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

Dane teleadresowe jednostki

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna
ul. św. Jadwigi 12
50-266 Wrocław
Tel. 71 346 99 00
e-mail: ewst@ewst.pl

Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 3 marca 2025 roku.
Data ostatniej aktualizacji strony internetowej: 3 marca 2025 roku.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 3 marca 2025 roku.
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 3 marca 2025 roku.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną. Osobą odpowiedzialną jest mgr Joanna Gacka, adres e-mail: j.gacka@ewst.edu.pl, telefon: 71 346 99 00. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać:

  • dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem,
  • wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, których dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej.

Rozpatrzenie żądania powinno nastąpić niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące.

W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej w żądaniu, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o przyczynach odmowy oraz o możliwości złożenia skargi do organu nadzorującego oraz skorzystania z pozasądowego rozwiązania sporu.

Dostępność architektoniczna

Dojazd do budynku

Na uczelnię można dotrzeć zarówno komunikacją miejską jak i własnym środkiem transportu.

Tramwaj i autobus

Przystanek tramwajowy i przystanek autobusowy Hala Targowa znajduje się w odległości ok. 250 m od budynku. Aktualne rozkłady jazdy tramwajów i autobusów, zatrzymujących się na tym przystanku, można sprawdzić na stronie MPK Wrocław — link do strony.

Przystanek tramwajowy Plac Bema znajduje się w odległości ok. 250 m od budynku. Przystanek autobusowy Plac Bema znajduje się w odległości ok. 300 m od budynku. Aktualne rozkłady jazdy tramwajów i autobusów, zatrzymujących się na tym przystanku, można sprawdzić na stronie MPK Wrocław — link do strony.

Samochód

Wjechanie samochodem na teren uczelni jest możliwe. Na dziedzińcu znajduje się jedno oznaczone na niebiesko miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Pojedyncze parkowanie na tym miejscu nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Użytkowanie miejsca przez dłuższy czas możliwe jest po wcześniejszym kontakcie z BON.

Budynek WSP

Wejście na teren Uczelni znajduje się od ul. Świętej Anny.

Wejścia do budynku (główne, boczne i do biblioteki) z poziomu terenu, bez zmian wysokości. Wewnątrz budynku komunikacja między piętrami odbywa się za pomocą schodów (2 klatki schodowe) i windy. Do skorzystania z windy potrzebny jest chip, którym dysponują osoby pracujące w portierni.

Wszystkie pomieszczenia w budynku oznaczone są wizualnie – numerami, część z nich również nazwami pomieszczeń. Pomieszczenia administracyjne i sale wykładowe są oznaczone na drzwiach opisami brajlowskimi.

Na parterze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Na piętrze 2 znajduje się większa toaleta z pochwytami przy misce ustępowej.

Budynek wyposażony jest w pętle indukcyjne w dwóch salach wykładowych i w pomieszczeniach administracyjnych (Biuro Obsługi Studentów, Akademickie Biuro Karier, Biblioteka, Rektorat, biuro Pełnomocnika Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami). Brak możliwości skorzystania z usług tłumacza języka migowego.