10/05/2022

Wolność i wartość – 14 tom Theologica Wratislaviensa

14. tom czasopisma naukowego EWST „Theologica Wratislaviensa” poświęcony jest szeroko pojętej wolności i związanym z nią wartościom.

Bezpośrednią inspiracją dla tego tomu była 100. rocznica odzyskania
niepodległości przez Polskę, którą obchodziliśmy w 2018 roku.

XIV tom Theologica Wratislaviensia stanowi zbiór tekstów poświęconych problematyce wolności człowieka i jej relacji do innych wartości obecnych w życiu jednostek i społeczeństw. Autorzy spoglądają na tę kwestię z rozmaitych perspektyw teologicznych oraz filozoficznych.

Oprócz artykułów w tomie znajdują się XIV recenzje książek Tomasza Kornka oraz ks. Bogdana Ferdka.

 

Theologica Wratislaviensia 14 (2019), Wolność i wartość

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

czytaj więcej