24/05/2022

EWST i TCI. Polsko-ukraińska współpraca chrześcijańskich uczelni

18 maja Rektorzy Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu oraz Tauryjskiego Instytutu Chrześcijańskiego w Chersoniu podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy obiema uczelniami. Dzięki porozumieniu możliwe będzie rozszerzenie wsparcia, którego EWST udziela ukraińskim chrześcijańskim środowiskom akademickim w Ukrainie.

W ramach współpracy wykładowcy EWST prowadzą zajęcia online dla studentów TCI, uzupełniając powstałe w wyniku wojny niedobory kadrowe. Ukraińscy studenci mogą także korzystać z bezpłatnych kursów języka polskiego prowadzonych stacjonarnie i online. EWST pomaga również w ulokowaniu w Polsce pracowników TCI, którzy musieli opuścić Ukrainę.

Ważny element współpracy stanowią spotkania studentów i kadry EWST z rektorem TCI, podczas których Dr Valentin Siniy będzie w ich trakcie podzieli się swoimi doświadczeniami i przybliży słuchaczom bieżącą sytuację w Ukrainie.

Władze obu uczelni mają nadzieję, że nawiązana współpraca będzie rozwijała się również po zakończeniu wojny i zaowocuje zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej i społecznej, ale także pomoże w realizacji chrześcijańskiej misji EWST i TCI.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

czytaj więcej