24/05/2022

EWST i TCI. Polsko-ukraińska współpraca chrześcijańskich uczelni

18 maja Rektorzy Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu oraz Tauryjskiego Instytutu Chrześcijańskiego w Chersoniu podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy obiema uczelniami. Dzięki porozumieniu możliwe będzie rozszerzenie wsparcia, którego EWST udziela ukraińskim chrześcijańskim środowiskom akademickim w Ukrainie.

W ramach współpracy wykładowcy EWST prowadzą zajęcia online dla studentów TCI, uzupełniając powstałe w wyniku wojny niedobory kadrowe. Ukraińscy studenci mogą także korzystać z bezpłatnych kursów języka polskiego prowadzonych stacjonarnie i online. EWST pomaga również w ulokowaniu w Polsce pracowników TCI, którzy musieli opuścić Ukrainę.

Ważny element współpracy stanowią spotkania studentów i kadry EWST z rektorem TCI, podczas których Dr Valentin Siniy będzie w ich trakcie podzieli się swoimi doświadczeniami i przybliży słuchaczom bieżącą sytuację w Ukrainie.

Władze obu uczelni mają nadzieję, że nawiązana współpraca będzie rozwijała się również po zakończeniu wojny i zaowocuje zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej i społecznej, ale także pomoże w realizacji chrześcijańskiej misji EWST i TCI.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej