09/02/2024

Wsparcie dla Ukrainy

Dzięki zaangażowaniu darczyńców Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna już po raz po raz czwarty mogła wesprzeć mieszkańców Ukrainy, dostarczając im duży transport ubrań, głównie kurtek i odzieży zimowej.

Tym razem udało się dostarczyć potrzebującym ponad 13 000 sztuk odzieży. Są to nowe ubrania, przekazane przez renomowaną firmę Berne Apparel z USA, trafiły na Ukrainę dzięki współpracy z fundacją CHOPS z Kalisza, która umożliwiła ich transport z Polski. Dystrybucja odzieży miała miejsce głównie w miastach takich jak Charków, Donieck, Słowańsk i Kijów, docierając przede wszystkim do rodzin, które zmuszone były opuścić tereny dotknięte działaniami wojennymi.

W obliczu konfliktu zbrojnego i migracji wielu ludzi, często pozostających bez dachu nad głową, ciepłe ubrania są nieodzowne dla zachowania zdrowia i życia. Zimowe warunki pogodowe na Ukrainie mogą być niezwykle surowe, a brak odpowiedniej odzieży może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, szczególnie wśród dzieci i osób starszych. Dodatkowo, dostarczenie odzieży może także przynieść ulgę w sytuacji, gdy wiele rodzin straciło niemal całe swoje mienie w wyniku ucieczki przed konfliktem zbrojnym. 

Wyrażamy głęboką wdzięczność hojnym darczyńcom oraz fundacji CHOPS za owocną współpracę, która pozwoliła na zorganizowanie i pomyślne przeprowadzenie inicjatywy poprawiającej warunki życia i dającej wsparcie osobom dotkniętym tragicznymi konsekwencjami wojny w Ukrainie.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej