06/10/2023

500 lat Reformacji we Wrocławiu – X Festiwal Kultury Protestanckiej

Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję Festiwalu Kultury Protestanckiej, poświęconą upamiętnieniu 500 lat Reformacji we  Wrocławiu.

Tegoroczny FKP odbędzie się w dniach 20-31 października 2023. W tym roku pragniemy powrócić do pierwszego protestanckiego nabożeństwa w Wrocławiu, które miało miejsce w 1523 roku. Z tej okazji 21 października serdecznie zapraszamy na jubileuszowe nabożeństwo w kościele św. Marii Magdaleny.

Podczas X Festiwalu Kultury Protestanckiej czeka na Państwa wiele wydarzeń, a wśród nich nabożeństwa, koncerty, spotkania, debaty, spacery, konferencja naukowa czy spektakl teatralny.

Hasło „#otwarteserca”, które nam towarzyszy, jest wyrazem otwartości na drugiego człowieka, jego poglądy, dziedzictwo, a także na jego potrzeby. Różnorodność formy i treści tegorocznych festiwalowych wydarzeń to zachęta do otwierania swoich serc, umysłów i wrażliwości.

Podczas festiwalowych wydarzeń prowadzona będzie zbiórka na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Dołączcie Państwo do nas, aby wspólnie odkrywać bogactwo reformacyjnego dziedzictwa we Wrocławiu. Zachęcamy też do dzielenia się z innymi informacjami o Festiwalu i zapraszania ich na poszczególne wydarzenia. Z ogromną przyjemnością będziemy Państwa gościć.

Głównymi organizatorami wydarzenia jest Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna oraz Diecezja i Parafia Ewangelicko-Augsburska. We współorganizacji Festiwalu udział biorą również takie instytucje jak Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Dzielnica Wzajemnego Szacunku 4 Wyznań, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.

Patronat honorowy nad X FKP objęli: Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu Martin Kremer, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp. Jerzy Samiec oraz Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zobacz program X FKP

Pobierz program w formacie .pdf
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej