03/12/2021

Religia w obliczu pandemii – zapraszamy na panel dyskusyjny

Religia w obliczu pandemii – taki tytuł nosi tegoroczne spotkanie z cyklu „Droga ku tolerancji”, organizowane przez Fundację „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”

Ideą odbywających się co roku spotkań z cyklu „Droga ku tolerancji” jest budowanie przestrzeni do dyskusji o wzajemnym szacunku wyznawców różnych religii, osób należących do różnych kultur i tradycji. Dyskusje panelowe mają formułę otwartą, co oznacza, że zapraszamy na nie do Synagogi Pod Białym Bocianem każdego, komu bliska jest idea wzajemnego szacunku w wielokulturowym Wrocławiu, Polsce, Europie.
 
W tym roku  paneliści wymienią poglądy i podzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat tego jak wygląda sytuacja religii w obliczu pandemii koronawirusa, z jaką przyszło się nam zmierzyć w ostatnich latach. Dyskusję poprowadzi prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba Rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu.
 
Gośćmi tegorocznego panelu będą:
  • Jerzy Kichler – Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu
  • ks. mitrat płk. Aleksander Konachowicz – Kościół Prawosławny
  • o. Marcin Mogielski OP – Klasztor O.O. Dominikanów we Wrocławiu
  • ksiądz radca Marcin Orawski – Kościół Ewangelicko-Augsburski

Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia 2021 o godzinie 18:30 w Synagodze Pod Białym Bocianem przy ul. Pawła Włodkowica 7 i będzie transmitowane na Facebooku.

Spotkanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

czytaj więcej