12/05/2018

Radość w czasie i przestrzeni

Na uczestników sobotniego festynu rodzinnego w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. Marcina Lutra czekało wiele atrakcyjnych form spędzania czasu. Wśród blisko tysiąca gości, każdy mógł znaleźć coś, co sprawiło mu radość.

?Czasoprzestrzeń radości? – pod tym tytułem kryło się kilka wydarzeń zorganizowanych przez ECDiE – oprócz festynu zaplanowano także uroczyste otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej ?Przystań? i wystaw poświęconych Reformacji:  ?500 lat protestantyzmu na Śląsku. Wierni w drodze – leśni kaznodzieje – dzieci w modlitwie?, ?Here I stand. Marcin Luter, Reformacja I jej następstwa?,     ?500 lat Reformacji. Śladami Marcina Lutra?. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.

Otwarcie nie okazało się czasem długich i nudnych przemówień – wypełniały je radość i wzruszenie dające się zauważyć zarówno podczas oficjalnych wystąpień jak i w prezentacjach przygotowanych przez podopiecznych ECDiE.

Sam festyn został przygotowany w taki sposób, by mogli bawić się na nim i najmłodsi i najstarsi. Tak też się stało. Zgodnie z przewodnią myślą radość towarzyszyła uczestnikom na każdym kroku – każdy mógł znaleźć jakiś powód do uśmiechu. Wśród wielu atrakcji warto wymienić możliwość bliższego kontaktu z końmi, które na co dzień pomagają ludziom podczas zajęć hipoterapii, spotkanie ze strażakami, piękne motocykle, zabytkowe samochody oraz liczne stoiska z rękodziełem (zarówno do samodzielnego wykonania jak i do kupienia) czy prezentacje prac plastycznych.

Nie zabrakło też rozrywek takich jak malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, zawody sportowe, konkursy i gry. Zmęczeni licznymi rozrywkami mogli natomiast odpocząć przy dźwiękach muzyki i przy smacznym posiłku.

Piękna pogoda pozwoliła w pełni wykorzystać czas festynu i urok miejsca, w którym się odbywał. Sceneria pełna wiosennych kwiatów i zieleni dobrze współgrała z setkami ptaszków origami, które po raz kolejny towarzyszyły uczestnikom wydarzeń VIII FKP. Warto przy tym wspomnieć, że wszystkie papierowe ptaszki rozdawane podczas Festiwalu zostały wykonane przez dzieci ze szkół prowadzonych w ramach ECDiE. Serdecznie dziękujemy!

Trwający ponad 4 godziny festyn zgromadził najliczniejszą jak dotychczas grupę uczestników tegorocznych festiwalowych wydarzeń. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić im radość.

Zobacz galerię zdjęć

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej