12/05/2018

Multimedialna lekcja historii

Polska od czasów Mieszka I do współczesności, ze szczególnym naciskiem na walkę o niepodległość, wolność i suwerenność. Multimedialny pokaz w luterańskim kościele Opatrzności Bożej przyciągnął i zachwycił wiele osób.

Trwający kilkadziesiąt minut spektakl przedstawił dzieje naszego kraju za pomocą obrazu i muzyki. Ponad 100 obrazów i animacji połączonych z efektami laserowymi przedstawiane było na tle polskiej muzyki takich autorów jak Fryderyk Chopin, Wojciech Kilar, Stanisław Moniuszko i inni.

Pokaz stanowił lekcję historii Polski ale także Wrocławia. Zaprezentowano także sylwetki polskich znanych ewangelików, którzy przyczynili się do rozwoju naszego kraju działając w różnych dziedzinach nauki, gospodarki czy życia społecznego i politycznego.

Na zakończenie pojawił się też akcent lokalny – zaprezentowany został kościół, w którym pokaz się odbywał oraz logo Festiwalu i jego tegoroczny symbol.

Tło spektaklu stanowiło wnętrze kościoła Opatrzności Bożej, który po raz kolejny okazał się idealnym miejscem do multimedialnych pokazów.

Widzowie byli zafascynowani zarówno samym pokazem jak i jego przesłaniem, nawiązującym bardzo mocno do tematyki tegorocznego Festiwalu. Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się spędzić piątkowy wieczór na tej wyjątkowej lekcji historii. Przy wyjściu czekały na nich upominki – towarzyszące nam przez wszystkie festiwalowe dni ptaszki origami.

Spektakl odbył się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy.

Zobacz galerię zdjęć

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej