11/04/2015

V FKP. Spacer śladami wrocławskich teologów

W ramach V Festiwalu Kultury Protestanckiej Fundacja Dom Pokoju poprowadziła spacer śladami przedwojennych wrocławskich teologów – Dietricha Bonhoeffera, Benno Jacoba, Edyty Stein oraz Kathariny Staritz, których łączyła odważna postawa w walce z nazizmem i antysemityzmem.
Uczestnicy spaceru, wśród których znaleźli się uczniowie Gimnazjum Salezjańskiego im. Edyty Stein, prowadzeni byli przez Edwarda Skubisza, założyciela Fundacji Dom Pokoju. Spacer prowadził od pomnika Dietricha Bonhoeffera pod kościołem św. Elżbiety do kościoła św. Marii Magdaleny, w którym pracowała Katharina Staritz i dalej przez pl. Uniwersytecki na pl. Nankiera, gdzie mieści się zakład Studiów Żydowskich – aby poznać osobę rabina Benno Jacoba. Następnie uczestnicy wycieczki udali się przez Ostrów Tumski na ul. Nowowiejską, gdzie mieści się Dom Edyty Stein. Tam spacer został zakończony krótkimi warsztatami na temat tożsamości oraz wielokulturowości społeczeństwa.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej