14/04/2015

V FKP. Prawda was wyzwoli – spotkanie przy kawieW poniedziałek 13 kwietnia odbyło się ostanie z oficjalnych spotkań przeprowadzonych w ramach Dni Bonhoefferowskich. W Kościele Zielonoświątkowym Antiochia przy ulicy Sępiej zebrali się uczestnicy dyskusji na temat „Prawda was wyzwoli”.

Pastor Edward Pawłowski wprowadził w temat, przedstawiając tło historyczne wydarzeń z życia Dietricha Bonhoeffera, po czym przeczytał jedno z jego kazań.

Głównym punktem spotkania była dyskusja na temat kazania. Uczestnikami były osoby w różnym przedziale wiekowym – od osób starszych po młodzież. Niemal wszyscy aktywnie brali udział w dyskusji.

W tym samym czasie w kościele odbywało się także „Coffee House” – organizowane cyklicznie spotkanie dla bezdomnyc. Tym razem potrzebujący otrzymali dodatkową pomoc – studenci EWST, misjonarze Bożena i Marek Gwoździowie badali wzrok i słuch bezdomnym, w miarę możliwości dobierając im także okulary.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej