11/04/2015

V FKP. Koncert Capella Ecumenica w parafii Opatrzności Bożej

10 kwietnia o godzinie 18:00 w parafii Opatrzności Bożej odbył się koncert chóru Capella Ecumenica.

Chór Cappella Ecumenica powstał w roku 1999. Od początku swego istnienia naczelnym celem zespołu był śpiew w ponadwyznaniowym wymiarze, przynoszący radość słuchaczom i śpiewającym. To główne przesłanie zespołu śpiewania na chwałę Bogu bez uprzedzeń wyznaniowych służy do dziś budowaniu w praktyce postaw tolerancji i szacunku dla bliźniego. Służy także przełamywaniu stereotypów i uprzedzeń związanych z odrębnością wyznaniową.  Muzyka jest uniwersalnym medium, które niesie unikalne przesłanie dla każdego. Muzyka kościelna ma jeszcze głębszy wymiar.

Śpiewacy chóru (w połowie katolicy i ewangelicy) na co dzień przedstawiciele różnych zawodów, spotykając się na próbie raz w tygodniu, wspólnie uczą się i poznają nowe dzieła muzyczne. Chór działa przy parafii luterańskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

– Jest naszą modlitwą, którą zanosimy do Boga, dzięki talentom jakimi nas On sam obdarzył – wyjaśnia Adam Rajczyba.

www.luteranie.org

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej