11/04/2015

Koncert Mate O. w Społeczności Chrześcijańskiej Wrocław

Dziś wieczorem odbył się w kościele Społeczności Chrześcijańskiej we Wrocławiu, koncert znanego wokalisty i muzyka Mateusza Otręby – Mate O.

Artysta wykonał swoje najbardziej znane utwory, czym porwał zgromadzoną publiczność. Przed występem Mate O. rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej, prof. dr hab. Wojciech Szczerba przybliżył zgromadzonym postać Dietricha Bonhoeffera, a  dzięki wyświetlonej prezentacji publiczność mogła choć w małym stopniu zapoznać się z myślą teologa.

– Świadectwo życia i śmierci Bonhoeffera jest przejmujące, przenika do głębi, zmusza do refleksji. ?Żyj tak jak gdyby każdy dzień był Twoim ostatnim i miej nadzieję na wieczne zbawienie?, mówi niemiecki teolog. To piękna myśl i motto dla każdego z nas. Jak biblijne słowa: ?Gdzie skarb twój, tam i serce Twoje?.

Rektor Szczerba zakończył krótkie wystąpienie pięknym cytatem Bonhoeffera:

?We mnie panuje ciemność, w Tobie jest światło. Ja jestem samotny, lecz Ty mnie nie opuścisz. Ja jestem małoduszny, ale Ty jesteś mi pomocą. Ja jestem niespokojny, ale Ty przynosisz pokój. Ja jestem zgorzkniały, ale Ty jesteś cierpliwy. Je nie znam Twoich dróg, lecz Ty znasz moją drogę?.

Motyw wyrażony w powyższych słowach był wyraźnie zaznaczony także podczas koncertu, który okazał się wspaniałą artystyczną i duchową ucztą.

Wydarzenie zgromadziło około 500 osób, które słuchały ale także śpiewały razem z Mate O. i jego zespołem oraz wspólnie uwielbiały Boga.

Galeria zdjęć z koncertu

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej