12/04/2015

„Być dla innych? – misjonarze i badanie wzroku we Wspólnocie ?Dom modlitwy?

W niedzielę podczas nabożeństwa we wrocławskiej Wspólnocie ?Dom modlitwy? Kościoła Chrześcijan Baptystów, członkowie zboru oraz goście mieli okazję spotkać się z misjonarzami – studentami EWST, którzy opowiadali o swojej pracy wśród Romów na Ukrainie i w Mołdawii.

Nasz stosunek do Boga jest nowym życiem, polegającym na ?byciu dla innych?, na współudziale w bycie Jezusa! Nie jakieś nieskończone, nieosiągalne zadania są transcendencją, lecz dany w tej chwili i osiągalny bliźni – Dietrich Bonhoeffer.

Powyższy cytat, który stał się myślą przewodnią spotkania z misjonarzami, doskonale oddaje charakter ich służby.

Bożena i Marek Gwóźdź przedstawili swoją misję, jej cel i historię – od bardzo skromnych początków aż po obecną chwilę, kiedy to mogą pomagać nawet kilku tysiącom ludzi rocznie. Opowiedzieli o służbie medycznej oraz o pracy z dziećmi, które teraz ?wychowuje nie ulica ale kościół? jak podkreślił Marek. Jest to możliwe dzięki działalności ewangelizacyjnej, w wyniku których wielu Romów podjęło decyzję o zaufaniu Jezusowi. Marek i Bożena opowiadali o niezwykłych historiach związanych z pomocą w poprawie stanu zdrowia, ale także o tym jak zmienia się życie w wioskach, w których pojawiają się misjonarze. To miłość w działaniu pozwala tym ludziom uwierzyć, że Boże wezwanie jest kierowane także do nich.

Wystąpienie Bożeny i Marka Gwoździów, uzupełnione o ciekawą prezentację zdjęć pokazujących warunki życia Romów oraz pracę na misji, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Następnie pastor Bogdan Zaborowski oraz starsi zboru modlili się o dalszą służbę gości.

Po nabożeństwie wszyscy chętni mogli zbadać swój wzrok i słuch, za pomocą urządzeń, które zazwyczaj służą podczas wyjazdów. Bożenie i Markowi pomagał kolejny misjonarz – Marcin, oraz optometryści z Wrocławia. Przy okazji można było zobaczyć, w jaki sposób pracują członkowie zespołu misyjnego – wystarczy kawałek wolnej przestrzeni, a czasem trzeba zadowolić się namiotem lub wnętrzem samochodu. Szczególnie długa kolejka ustawiła się do pokoju, w którym przeprowadzane były badania wzroku. Oprócz uczestników nabożeństwa pojawiły się także osoby, które o spotkaniu dowiedziały się z plakatów i ulotek rozwieszonych w okolicach kościoła. Wiele osób podkreślało, że to doskonały pomysł i warto byłoby go kiedyś powtórzyć.

Misjonarze otrzymali także rzeczy, które zostaną wykorzystane podczas obozu letniego dla około 40 romskich dzieci mieszkających na Ukrainie oraz wiele par okularów, które przydadzą się w dalszej działalności misji medycznej.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej