14/11/2023

EWST na konferencji poświęconej kształceniu kościelnych liderów

12 listopada w mieście Panama rozpoczął się kilkudniowy kongres GProCongress II. Odział w nim biorą między innymi Rektor i Kanclerz EWST.

Tegorocznym hasłem kongresu jest  „Zwiększanie liczby i kwalifikacji osób szkolących pastorów” ( “Multiplying the Quantity and Quality of Trainers of Pastors”). Organizatorzy podkreślają ogromne znaczenie różnorodnej, rzetelnej, aktualnej j i szeroko dostępnej edukacji kierowanej do pastorów i liderów, dlatego celem kongresu jest także zmiana punktu ciężkości ze wzrostu samej liczby osób zajmujących się ich kształceniem, na zwiększanie jakości oferowanych programów i lepsze przygotowanie samych edukatorów.

Według organizatorów takie podejście pozwoli na szybsze i mniej kosztowne zaspokajanie potrzeb w zakresie szkoleń i edukacji pastorów i liderów, zwłaszcza w miejscach, w których kościoły znajdują się dopiero w fazie wzrostu.

W wydarzeniu biorą udział trenerzy, edukatorzy i mentorzy kościelnych liderów, działający zarówno w formalnych jak i nieformalnych ramach. Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną jako jeden z najważniejszych ośrodków edukacji pastorów w Polsce prezentują Rektor Wojciech Szczerba oraz Kanclerz Marek Kucharski, którzy biorą biorą czynny udział w wydarzeniach kongresowych.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz działań GProCongress można znaleźć na stronie: https://www.gprocongress.org.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej