13/07/2023

Pierwsza obrona w nowej formule – prezentacja dyplomowa

We wtorek, 11.07.2023, odbył się pierwszy w historii EWST egzamin dyplomowy, gdzie podstawą nadania tytułu zawodowego licencjata w zakresie teologii była prezentacja dyplomowa, wygłoszona w oparciu o przygotowane wcześniej pisemne opracowanie.

Jako pierwszy (z wynikiem bardzo dobrym!) obronił się w ten sposób Tomasz Mlącki, przedstawiając prezentację „Prawda i subiektywność w teologii. Perspektywy wybranych autorów współczesnych”. Jesteśmy pod wrażeniem, cieszymy się i serdecznie gratulujemy!

Prezentacja dyplomowa, wygłaszana w czasie egzaminu dyplomowego, stanowi ustne przedstawienie określonego zagadnienia teologicznego. Podstawą prezentacji dyplomowej jest przygotowane wcześniej pisemne opracowanie, jednak sama prezentacja wygłaszana jest bez posiłkowania się materiałami pisemnymi.

Studenci EWST mogą wybrać czy będą pisać „tradycyjną” pracę licencjacką czy przygotowywać prezentację dyplomową.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej