18/05/2011

Dzień Otwartych Drzwi

14 maja 2011r. był Dniem Otwartych Drzwi w Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej. W programie był cykl wykładów m.in. dr hab. Wojciecha Szczerby rektora EWST ?Nieśmiertelność duszy – casus Platona?, dr Andreasa Hahna ?Co z tym grzechem?? i dr Piotra Lorka dziekana EWST ?666 – Poznaj tożsamość Antychrysta?.

P1060263

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Słuchacze w trakcie spotkań mogli poszerzyć swoją wiedzę na dany temat, zadawać pytania, wejść w dyskusję z uczestnikami i wykładowcą.

Wykłady były podzielone na dwa bloki. Pierwszy odbywał się w godzinach 11 -14, a drugi od godziny 16 – 19. Między wykładami był czas na spotkanie z władzami Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej, porozmawianie z jej wykładowcami i studentami, a także na podziwianie wnętrz naszej Uczelni.
Wiele przybyłych osób dowiedziało się o naszej Uczelni od znajomych, z Kościoła lub z szeroko zakrojonej akcji promocyjnej. Wszyscy chcieli poznać Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną, jej wykładowców i studentów.

Cieszymy się z dużego zainteresowanie naszym Dniami Otwartych Drzwi. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w rozpropagowaniu tego wydarzenia wszystkim naszym przyjaciołom.

Zapraszamy ponownie na Dni Otwarte 17 września 2011r. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Więcej na temat naszych studiów licencjackich i rekrutacji znajdziesz w zakładce rekrutacja.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej