18/05/2011

Dzień Otwartych Drzwi

14 maja 2011r. był Dniem Otwartych Drzwi w Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej. W programie był cykl wykładów m.in. dr hab. Wojciecha Szczerby rektora EWST ?Nieśmiertelność duszy – casus Platona?, dr Andreasa Hahna ?Co z tym grzechem?? i dr Piotra Lorka dziekana EWST ?666 – Poznaj tożsamość Antychrysta?.

P1060263

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Słuchacze w trakcie spotkań mogli poszerzyć swoją wiedzę na dany temat, zadawać pytania, wejść w dyskusję z uczestnikami i wykładowcą.

Wykłady były podzielone na dwa bloki. Pierwszy odbywał się w godzinach 11 -14, a drugi od godziny 16 – 19. Między wykładami był czas na spotkanie z władzami Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej, porozmawianie z jej wykładowcami i studentami, a także na podziwianie wnętrz naszej Uczelni.
Wiele przybyłych osób dowiedziało się o naszej Uczelni od znajomych, z Kościoła lub z szeroko zakrojonej akcji promocyjnej. Wszyscy chcieli poznać Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną, jej wykładowców i studentów.

Cieszymy się z dużego zainteresowanie naszym Dniami Otwartych Drzwi. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w rozpropagowaniu tego wydarzenia wszystkim naszym przyjaciołom.

Zapraszamy ponownie na Dni Otwarte 17 września 2011r. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Więcej na temat naszych studiów licencjackich i rekrutacji znajdziesz w zakładce rekrutacja.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

czytaj więcej