21/09/2017

Starość. Jej ciemność, jej światłość?

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został ogłoszony drukiem wybór materiałów konferencyjnych pt. Starość. Jej ciemność, jej światłość? w postaci numeru specjalnego czasopisma naukowego ?Konteksty Społeczne? 2017, nr 1. Wśród artykułów znalazł się także tekst dra Sebastiana Smolarza.

Redaktorem naukowym interdyscyplinarnej publikacji jest prof. zw. dr hab. Adam A. Zych, wieloletni profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Wśród autorów znajdują się takie nazwiska jak ks. Adam Boniecki, prof. Adam Zych, dr hab. Lidia Kataryńczuk-Mania czy dr hab. Jerzy Semków.

W publikacji znalazł się m.in. artykuł  Czy starość Panu Bogu ?wyszła?? Refleksje na temat starości w odniesieniu do wybranych pism literatury sapiencjalnej Biblii Hebrajskiej, którego autorem jest dr Sebastian Smolarz, wykładowca EWST oraz kilka innych tekstów z ubiegłorocznej konferencji EWST „Nic już nie muszę – blaski i cienie późnej dorosłości„.

?Konteksty Społeczne? są półrocznikiem naukowym w otwartym dostępie, w którym stosowana jest procedura podwójnej anonimowej recenzji zewnętrznej. Pierwotna wersja periodyku jest elektroniczna, dostępna wyłącznie Internecie, natomiast edycja w wersji papierowej ma charakter specjalny w związku z II Wrocławskimi Dniami Gerontologii.

Zapraszamy do pobrania wersji elektronicznej ze strony. Wersja papierowa numeru specjalnego ?Kontekstów Społecznych? będzie dostępna podczas II Wrocławskich Dni Gerontologii, które odbędą się w dniach 16?18 października 2017 r. w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, ul. Strzegomska 55.

Numer specjalny do pobrania w formacie PDF

http://kontekstyspoleczne.umcs.lublin.pl/?page_id=1986

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej