29/02/2024

Miasto, wspólnota, marzenia – prezydent Wrocławia w EWST

– Kiedy wyjeżdżam z Wrocławia, już po kilu dniach chcę wracać. Tu jest moje miejsce – mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, podczas spotkania w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej.

Zgodnie z tematem „Porozmawiajmy o Wrocławiu”, rozmawialiśmy z Jackiem Sutrykiem o Wrocławiu z jego perspektywy. Prezydent opowiadał o dorastaniu na Krzykach, tęsknocie za Wrocławiem podczas studiów, drodze do fotela prezydenckiego, dostrzeganiu i reagowaniu na problemy mieszkańcow i codziennych trudnościach towarzyszących zajmowaniu tak ważnego stanowiska. Podkreślił też znaczenie dla Wrocławia jego protestanckiego dziedzictwa kulturowego i społecznego.

Jak zawsze oddaliśmy też głos publiczności. W tej części padło wiele istotnych pytań, jak chociażby te o nadchodzące inwestycje, komunikację miejską, dostępność miasta dla osób niepełnosprawnych, czy kwestie ważne dla poszczególnych osiedli.

Po oficjalnej części spotkania długo jeszcze trwała dyskusja w kuluarach, w której brali udział zgromadzeni goście, w tym przedstawiciele instytucji miejskich, ośrodków akademickich, kościołów oraz wielu mieszkańców Wrocławia.

Wydarzenie organizowane było przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną i odbywało się w ramach cyklu Salon Wzajemnego Szacunku oraz Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania. Do zobaczenia podczas innych wydarzeń w EWST!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej