Wszystko co chcecie wiedzieć o anglikanizmie, ale nie macie kogo zapytać - EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

wrz, 2022

27wrzOnlineTransmisja na żywoWszystko co chcecie wiedzieć o anglikanizmie, ale nie macie kogo zapytaćRozmowa z ks. Dominikiem ChmielewskimEWST ONLINE. Zajęcia otwarte.19:00 - 20:00 Online

Szczegółowe informacje

Anglikanizm to nurt w protestantyzmie, o którym mówi się ostatnio bardzo dużo. Jednak Kościół Anglii nadal pozostaje wielką niewiadomą dla wielu osób – w tym również dziennikarzy, którzy w ostatnich dniach popełniali sporo pomyłek. Za tydzień będziemy mogli zapytać o tę denominację anglikańskiego księdza i absolwenta EWST, Dominika Chmielewskiego, który od lat jest duchownym w Wielkiej Brytanii.

Podczas rozmowy z ks. Dominikiem postaramy się wyjaśnić między innymi: Co to znaczy że władca Anglii jest głową Kościoła?, Czy Kościół Anglii jest bardziej katolicki czy protestancki? Jak wyglądają relacje panstwo-kościół w Wielkiej Brytanii i czy anglikanizm można też znaleźć w innych krajach? Czym wyróżnia się anglikańska liturgia i pobiżność? Czy kościół anglikański jest ekumeniczny? Oczywiście czekamy też na pytania od Państwa.

Spotkanie potrwa 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Spotkanie będzie transmitowanie na żywo na Facebooku.

Szczegóły spotkania online

Wydarzenie już się odbyło!

Czas

(Wtorek) 19:00 - 20:00

Miejsce

Online

Organizator

Ewangelikalna Wyższa Szkoła TeologicznaEwangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jest uczelnią międzywyznaniową, przyjazną wszelkim denominacjom chrześcijańskim w Polsce. W swoim programie EWST oferuje dogłębne studia w zakresie języków biblijnych, teologii i duszpasterstwa. Kładziemy nacisk na profesjonalizm, nowoczesność oraz otwartą, przyjazną atmosferę.

WSTĘP:

Konieczna rejestracja

X