Węgla naszego powszedniego (nie) daj nam dzisiaj - EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

kwi, 2021

30kwiOnlineTransmisja na żywoWęgla naszego powszedniego (nie) daj nam dzisiajWykład: mgr inż. Adam BłażowskiMATW online17:00 - 19:00 Online

Szczegółowe informacje

Kilkadziesiąt lat temu węgiel w dalszym ciągu powszechnie nazywano “czarnym złotem”. Dziś jego wydobycie i używanie staje się symbolem nieekologicznych postaw.

Zmiany klimaty będą wymuszały na nas zmiany w myśleniu, zmiany w sposobie wytwarzania energii i żywności. Ta transformacja dopiero się zaczyna, ale dużo większe zmiany dopiero przed nami. 

Czy gospodarka oparta na węglu ma jeszcze przyszłość? Czy szybkie odejście od węgla jest konieczne a jeśli tak to dlaczego? Jaki wpływ będzie miało dla naszego życia dalsze stosowanie “węglowej” energetyki? Czym i w jaki sposób możemy ją zastąpić? Czy mamy ekologiczne a przy tym dostępne alternatywy?  Z jakimi nieoczywistymi problemami będziemy musieli się zmierzyć?

Na te pytania będzie odpowiadał Adam Błażowski – inżynier zajmujący się informatyką w efektywności energetycznej, jeden z założycieli fundacji FOTA4Climate.

Spotkanie odbywa się online, na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Wykład będzie także transmitowany na kanale EWST na Youtube. Zapraszamy do oglądania.

Wykład odbywa się w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku

 

Szczegóły spotkania online

Wydarzenie już się odbyło!

WSTĘP:

Konieczna rejestracja

WSTĘP - SZCZEGÓŁY

Osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://www.ewst.pl/studia-licencjackie/zajecia-otwarte-matw-rejestracja/

Czas

(Piątek) 17:00 - 19:00

Miejsce

Online

Organizator

Międzykulturowa Akademia Trzeciego WiekuWiększość spotkań ma charakter otwarty. Nowe uczestniczki i uczestnicy są mile widziani w dowolnym momencie trwania projektu. Zapisy obowiązują tylko w przypadku warsztatów i wycieczek, ze względu na ograniczoną ilość miejsc (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Wykłady są otwarte.

X