Gość w dom, Bóg w dom? Rozmowa przyjaciół - EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

sty, 2020

24styPolecamyGość w dom, Bóg w dom? Rozmowa przyjaciółTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 202018:00 - 20:00 EWST Centrum Edukacyjne

Szczegółowe informacje

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. ?Gość w dom, Bóg w dom? Rozmowa przyjaciół?, odbywające się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

?Życzliwymi bądźmy? – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020.  Wybrane na ten rok motto to fragment z Dz. 28:2 “okazywali nam niespotykaną życzliwość”. Nawiązuje ono do przyjęcia jakiego doznali Paweł i jego towarzysze gdy po burzy na morzu, wylądowali jako rozbitkowie na Malcie. Życzliwość mieszkańców przejawiała się w gościnności i udzielaniu pomocy. 

I właśnie o gościnności i jej znaczeniu dzisiaj – w czasach gdy ludzie podróżują i osiedlają się w obcych miejscach na niespotykaną dotąd skalę – będziemy rozmawiać podczas spotkania. Jak te kwestie wyglądają różnych krajach, kulturach i religiach? Czy w Polsce w XXI wieku życzliwie przyjmujemy osoby z innych kultur, innych przekonań i religii, imigrantów czy uchodźców? Czy stereotyp polskiej gościnności ma dzisiaj coś wspólnego z rzeczywistością?

W spotkaniu udział wezmą:

Mariola Abkowicz
Przewodnicząca Zarządu Związku Karaimów Polskich

Katarzyna Sobańska-Laskowska
Pełnomocniczka Terenowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Jacek Ossowski
Wrocławskie Centrum Akademickie

Bp Waldemar Pytel
Diecezja Wrocławska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

 

Czas

(Piątek) 18:00 - 20:00

Miejsce

EWST Centrum Edukacyjne

Organizator

Ewangelikalna Wyższa Szkoła TeologicznaEwangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jest uczelnią międzywyznaniową, przyjazną wszelkim denominacjom chrześcijańskim w Polsce. W swoim programie EWST oferuje dogłębne studia w zakresie języków biblijnych, teologii i duszpasterstwa. Kładziemy nacisk na profesjonalizm, nowoczesność oraz otwartą, przyjazną atmosferę.

X