Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

lut, 2019

Niepokorny Klub Filmowy: Prosta historia

15LUT16:0018:00Niepokorny Klub Filmowy: Prosta historiaProwadzenie: Bartosz BobełEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 12, Wrocław16:00 - 18:00

Szczegółowe informacje

Film opowiada o sześciotygodniowej odysei Straighta, który postanawia pojednać się z chorym bratem. Nie rozmawiał z nim od ponad dziesięciu lat. Ponieważ już dawno odebrano mu prawo jazdy i w dodatku niedowidzi, postanawia wyruszyć w drogę jedynym dostępnym mu wehikułem – małym traktorem z przyczepą. Przemierza 300 mil lokalnymi drogami, pośród pól i łąk stanów Iowa i Wisconsin. Jedzie niespiesznie, delektując się drogą, nie tyle jednak ucząc się życia, ile je sobie przypominając i porządkując najważniejsze wydarzenia. Jadąc wolno może podziwiać zmieniający się krajobraz i kontemplować zachody słońca, ma czas na rozmowy z napotkanymi ludźmi, a na noc zatrzymuje się tam, gdzie akurat zastał go zmrok – na skraju lasu lub pola.

Reżyseria: David Lynch

Organizator

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

Większość spotkań ma charakter otwarty. Nowe uczestniczki i uczestnicy są mile widziani w dowolnym momencie trwania projektu. Zapisy obowiązują tylko w przypadku warsztatów i wycieczek, ze względu na ograniczoną ilość miejsc (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Wykłady są otwarte.

Dowiedz się więcej