Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

czer, 2024

Ekowarsztat 3: Niemarnowanie żywności

28CZE16:0018:00Ekowarsztat 3: Niemarnowanie żywnościProwadzenie: Krzysztof PokorskiEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 12, Wrocław16:00 - 18:00(GMT+02:00)

Szczegółowe informacje

Spotkanie poświęcone jedzeniu, procesowi jego dotarcia na nasze stoły i energii, która została w tym procesie zużyta. Porozmawiamy o tym, jaki wpływ na klimat ma marnowanie jedzenia, jaka jest skala tego procederu oraz co robić, aby ograniczyć marnowanie żywności.

Warsztaty prowadzi Krzysztof Pokorski – specjalista ds. CSR, absolwent studiów podyplomowych na kierunku Manager CSR w Collegium Civitas. Z wykształcenia internacjolog (ukończone studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego). Edukator, przedsiębiorca, moderator dialogu międzysektorowego. Posiada liderskie doświadczenie w działalności pozarządowej i samorządzie studenckim. Pełnił kierowniczą funkcję we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (jednostce budżetowej Gminy Wrocław) w obszarze wolontariatu i edukacji nieformalnej, pomysłodawca programu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”.

Zdobywał doświadczenie korporacyjne w firmie PwC jako specjalista od marketingu, komunikacji i rozwoju biznesu. Obecnie prowadzi firmę ekocentryk.pl, która zajmuje się edukacją dzieci i dorosłych o współczesnych wyzwaniach dotyczących ekologii, w tym szczególnie o zmianach klimatu i odnawialnych źródłach energii. Odpowiedzialność społeczna, zrównoważony rozwój, empatia oraz zdrowe relacje międzyludzkie są filarami jego życia zawodowego jak i prywatnego. Jako mąż i ojciec dwóch synów realizuje się w małżeństwie i rodzicielstwie dbając jednocześnie o rozwój osobisty, w tym swoje sportowe oraz poetyckie pasje.

Spotkanie odbywa się w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku

Czas

(Piątek) 16:00 - 18:00(GMT+02:00)

WSTĘP:

Wolny

WSTĘP - SZCZEGÓŁY