Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

czer, 2024

Ekowarsztat 2: Odnawialne źródła energii

21CZE18:0020:00Ekowarsztat 2: Odnawialne źródła energiiProwadzenie: Krzysztof PokorskiEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 12, Wrocław18:00 - 20:00(GMT+02:00)

Szczegółowe informacje

Warsztat na temat faktów i mitów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Wspólnie „przetetestujemy” panele słoneczne, turbiny wiatrowe a także ogniwo paliwowe (energia oparta na wodorze). Porównamy potencjał OZE i paliw kopalnych oraz konsekwencje korzystania z energii z obu tych źródeł.

Warsztaty prowadzi Krzysztof Pokorski – specjalista ds. CSR, absolwent studiów podyplomowych na kierunku Manager CSR w Collegium Civitas. Z wykształcenia internacjolog (ukończone studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego). Edukator, przedsiębiorca, moderator dialogu międzysektorowego. Posiada liderskie doświadczenie w działalności pozarządowej i samorządzie studenckim. Pełnił kierowniczą funkcję we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (jednostce budżetowej Gminy Wrocław) w obszarze wolontariatu i edukacji nieformalnej, pomysłodawca programu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”.

Zdobywał doświadczenie korporacyjne w firmie PwC jako specjalista od marketingu, komunikacji i rozwoju biznesu. Obecnie prowadzi firmę ekocentryk.pl, która zajmuje się edukacją dzieci i dorosłych o współczesnych wyzwaniach dotyczących ekologii, w tym szczególnie o zmianach klimatu i odnawialnych źródłach energii. Odpowiedzialność społeczna, zrównoważony rozwój, empatia oraz zdrowe relacje międzyludzkie są filarami jego życia zawodowego jak i prywatnego. Jako mąż i ojciec dwóch synów realizuje się w małżeństwie i rodzicielstwie dbając jednocześnie o rozwój osobisty, w tym swoje sportowe oraz poetyckie pasje.

Spotkanie odbywa się w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku

Czas

(Piątek) 18:00 - 20:00(GMT+02:00)

WSTĘP:

Wolny

WSTĘP - SZCZEGÓŁY