Co oznacza słowo "bliźni"? Język religijny wobec kryzysu migracyjnego - EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

paź, 2021

19paźOnlinePolecamyTransmisja na żywoCo oznacza słowo "bliźni"? Język religijny wobec kryzysu migracyjnegoDebata w ramach Dialogopolis'21EWST ONLINE. Zajęcia otwarte.18:30 - 20:00 Przejście Dialogu, ul. Świdnicka 19, Wrocław

Szczegółowe informacje

Ostatnie tygodnie przyniosły kolejny poważny kryzys migracyjny, związany z sytuacją w Afganistanie. W mediach i w przestrzeni publicznej pojawia się wiele wypowiedzi na ten temat, które reprezentują niemal pełne spektrum postaw wobec uchodźców.
Język, którym posługują się politycy/polityczki, aktywiści/aktywistki, liderki/liderzy religijni i inni uczestnicy/uczestniczki debaty może wyrażać ich stosunek do problemu migracji i do samych migrantów/migrantek.
 
Do kogo ma zastosowanie słowo „bliźni”? Jak brzmi słowo „uchodźca” w ustach osób deklarujących swój związek z wiarą? Czy język, którym religijni przywódcy mówią i piszą o kryzysie migracyjnym, wyraża troskę, współczucie i miłość, czy też lęk, niechęć lub obojętność?
 
W debacie udział wezmą:
  • Karol Wilczyński – edukator, publicysta, strateg komunikacji i reporter. Jeden z inicjatorów Salam Lab, organizacji promującej rzetelne informacje na temat innych kultur, mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych: salamlab.pl.
  • Anna Dąbrowska – filolożka, trenerka, aktywistka, prezeska stowarzyszenia Homo Faber zajmującego się m.in. wsparciem migrantów/migrantek przyjeżdżających do Lublina. Przygotowuje doktorat na Wydziale Politologii UMCS o ukraińskiej migracji w Polsce po 1989 roku.
  •  Ignacy Dudkiewicz – filozof, bioetyk, publicysta i dziennikarz. Członek zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Redaktor naczelny „Magazynu Kontakt” będącego głosem katolickiej lewicy.
  • prof. Wojciech Szczerba – teolog, filozof religii, rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej. Zajmuje się m.in. analizą kryzysu migracyjnego z perspektywy teologii filozoficznej.
  •  ksiądz Paweł Meler – absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, delegat Synodu Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, duszpasterz młodzieży.

Spotkanie potrwa 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Spotkanie będzie transmitowanie na żywo na Facebooku.

Szczegóły spotkania online

Wydarzenie już się odbyło!

WSTĘP:

Wstęp na wydarzenie stacjonarne po uprzedniej rejestracji. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku i Youtube.

Konieczna rejestracja

Wolny

WSTĘP - SZCZEGÓŁY

Zapisy: https://ewst.pl/dialogopolis-rejestracja/ – dla uczestników, którzy chcą wziać udział  stacjonarnie.

X