10/09/2023

Dzień Otwarty 2023 w EWST

Po raz kolejny spotykamy się w siedzibie Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej podczas wydarzeń wchodzących w skład Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz Dni Seniora. Warsztaty, wykład, spektakl teatralny są także częścią programu Dnia Otwartego w EWST.
 

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jak co roku bierze udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki oraz Dniach Seniora. Przygotowane przez nas wydarzenia przeznaczone są dla osób w różnym wieku.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. W przypadku warsztatów oraz spektaklu niezbędna jest rejestracja na stronie www.ewst.pl/dfn2023 lub telefoniczna: 71 346 99 00. Na wykład wstęp wolny, bez zapisów!

Spotkanie rozpoczną nawiązujące do przewodniego hasła tegorocznego DFN warsztaty międzypokoleniowe „Nie tylko muzea i wykopaliska Miejsce kultury starożytnej we współczesnym świecie”.

22WRZ11:0013:30PolecamyCompletedNie tylko muzea i wykopaliskaMiejsce kultury starożytnej we współczesnym świecie. Warsztaty międzypokolenioweEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 12, Wrocław11:00 - 13:30(GMT+02:00)

 
Po warsztatach zapraszamy na wykład dra hab. Piotra Lorka, Dziekana EWST „O bujaniu w obłokach. Wniebowstąpienie Jezusa a dojrzałość duchowa”.

22WRZ14:0015:00PolecamyCompletedO bujaniu w obłokach. Wniebowstąpienie Jezusa a dojrzałość duchowaWykład: dr hab. Piotr Lorek, prof. EWSTEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 12, Wrocław14:00 - 15:00(GMT+02:00)

 
Kolejnym punktem programu jest zapoznanie się z naszą biblioteką. Nie wszyscy wiedzą, że bogaty księgozbiór EWST jest dostępny nie tylko dla naszych studentów, ale również dla każdego, kto zapisze się do biblioteki EWST. Podczas spotkania będzie można to zrobić – naprawdę warto!
 
Wieczorem zobaczymy Marzannę Graff i Aleksandra Mikołajczaka w spektaklu „Błękitny Ekspress”. Aktorzy grupy Mam Teatr tym razem zapewnią ogromną porcję wzruszeń i jak zwykle mnóstwo tematów do refleksji. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z wykonawcami.

22WRZ18:0020:00PolecamyCompletedBłękitny Ekspress - spektakl teatralnyMarzanna Graff i Aleksander MikołajczakEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 12, Wrocław18:00 - 20:00(GMT+02:00)

 
Podczas Dnia Otwartego wszystkie osoby zainteresowane studiami teologicznymi lub naszą uczelnią zapraszamy do stoiska promocyjnego, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat uczelni i studiów oraz umówić się na rozmowę rekrutacyjną.
Uczestników Dnia Otwartego zapraszamy także na kawę i coś słodkiego.
 
Stoisko promocyjne będzie czynne w godzinach 10:30 – 15:30. Na stoisku będzie można uzyskać informacje na temat uczelni i studiów oraz umówić się na rozmowę rekrutacyjną.

 

Program Dnia Otwartego:

Stoisko promocyjne będzie czynne w godzinach 10:30 – 15:30

Serdecznie zapraszamy!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej