22/01/2023

MATW u Prezydenta Wrocławia

Podczas uroczystego spotkania w Ratuszu zespół Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku (MATW) otrzymał od Prezydenta Wrocławia podziękowania za swoją pracę.

W środę 18 stycznia, podczas uroczystości mającej miejsce w Starym Ratuszu, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył listy z podziękowaniami Prorektorom, Pełnomocnikom rektorów ds. UTW, Dyrektorom i kierownikom UTW, liderkom/liderom, aktywistkom/aktywistom zaangażowanym w działania na rzecz Uniwersytetów Trzeciego Wieku we Wrocławiu. Wśród nich znalazł się zespół Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku (MATW), projektu który od 2007 roku organizowany jest przez EWST Centrum Edukacyjne we współpracy i z dofinansowaniem z Urzędu Miasta Wrocław.

MATW to projekt edukacyjny i antydyskryminacyjny wyprofilowany religioznawczo i międzykulturowo. W jego ramach realizowane są wykłady, warsztaty, lektoraty języków obcych oraz zajęcia z arteterapii i filmoterapii.

Projekt realizowany jest we współpracy z ekspertkami/ekspertami z zakresu teologii, religioznawstwa i poszczególnych tradycji religijnych, filozofii, biblistyki, kulturoznawstwa, etnologii, psychologii, pedagogiki i muzykologii, m.in. z Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Część wykładów dostępna jest w wersji online:  https://www.youtube.com/playlist?list=PLb_DQQDTLhWnk-C-DtBVCySX1RNb97QHd

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku jest współfinansowana przez Urząd Miasta Wrocław.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej