22/08/2022

Dzień Otwarty 2022 w EWST

Po dwóch latach przerwy znów spotkamy się w siedzibie Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej podczas wydarzeń wchodzących w skład Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz Dni Seniora. Tym razem warsztaty, wykład, spektakl teatralny i inne atrakcje są także częścią programu Dnia Otwartego w EWST.

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna po raz kolejny bierze udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki oraz Dniach Seniora. Przygotowane przez nas wydarzenia przeznaczone są dla osób w różnym wieku.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. W przypadku warsztatów oraz spektaklu niezbędna jest rejestracja na stronie www.ewst.pl/dfn2022 lub telefoniczna: 71 346 99 00.

Spotkanie rozpoczną nawiązujące do przewodniego hasła tegorocznego DFN „Nauka się liczy” warsztaty międzypokoleniowe poświęcone problemowi fake newsów. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak rozpoznać fałszywe informacje, jak nie dać się przez nie oszukać i jak zapobiegać ich rozpowszechnianiu.

16WRZ12:0013:30PolecamyFake newsy – jak rozpoznać i nie dać się nabrać?Warsztaty międzypokolenioweEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 1212:00 - 13:30

Kolejnym punktem programu jest zapoznanie się z naszą biblioteką. Nie wszyscy wiedzą, że bogaty księgozbiór EWST jest dostępny nie tylko dla naszych studentów, ale również dla każdego, kto zapisze się do biblioteki EWST. Podczas spotkania będzie można nie tylko „zwiedzić” bibliotekę, ale także zapisać się do niej – naprawdę warto!

Zapraszamy też na wykład dra hab. Wojciecha Szczerby, Rektora EWST. Wykład „Chrześcijaństwo czyli nie szukaj drzazgi w cudzym oku” poświęcony będzie kondycji chrześcijaństwa w społeczeństwach XXI wieku.

Wieczorem zobaczymy Marzannę Graff i Aleksandra Mikołajczaka w komedii „Poślubieni pogubieni”. Aktorzy grupy Mam Teatr i tym razem zapewnią ogromną porcję śmiechu i mnóstwo tematów do refleksji. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z wykonawcami.

16WRZ18:0020:00PolecamyPoślubieni pogubieni - spektakl komediowyMarzanna Graff i Aleksander MikołajczakEWST Centrum Edukacyjne, św. Jadwigi 1218:00 - 20:00

Podczas Dnia Otwartego wszystkie osoby zainteresowane studiami teologicznymi lub naszą uczelnią zapraszamy do stoiska promocyjnego, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat uczelni i studiów oraz umówić się na rozmowę rekrutacyjną.

Uczestników Dnia Otawartego zapraszamy także na obiad oraz kawę i coś słodkiego.

Program Dnia Otwartego:

Stoisko promocyjne będzie czynne w godzinach 11:30 – 15:30

Serdecznie zapraszamy!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej