02/06/2022

Dwa nowe tomy Theologica Wratislaviensia dostępne online

W ostatnich tygodniach ukazały się drukiem tomy 14 i 15 wydawanego przez EWST czasopisma naukowego Theologica Wratislaviensia. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydań, również te najnowsze udostępniliśmy w całości online.

Oba tomy łączy interdyscyplinarny charakter oraz skupienie się na odniesieniach do problemów i wyzwań współczesnego świata. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Theologica Wratislaviensia 14 (2019), Wolność i wartość

14. tom czasopisma naukowego EWST „Theologica Wratislaviensa” (2019) poświęcony jest szeroko pojętej wolności i związanym z nią wartościom. Bezpośrednią inspiracją dla tego tomu była 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, stąd zawiera on teksty poświęcone problematyce wolności człowieka i jej relacji do innych wartości obecnych w życiu jednostek i społeczeństw.

Zobacz cały tom

Theologica Wratislaviensia 15 (2020), (Nie)obecność zła

Tom 15 wydawanego przez EWST czasopisma stawia pytanie o problem istnienia lub nieistnienia zła w kontekście istnienia lub nieistnienia Boga. Autorzy tekstów zawartych w tym tomie podejmują próbę teologicznej i filozoficznej pomocy w zrozumieniu dramatu zła w ludzkim życiu, a także roli i miejsca Boga w tymże dramacie.

Zobacz cały tom

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

czytaj więcej