28/04/2022

Pomagamy Ukrainie – zapraszamy do współpracy!

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna angażuje się w pomoc ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę. Współpracując z wieloma organizacjami i ludźmi dobrej woli, niesiemy pomoc zarówno uchodźcom w Polsce jak i osobom, które pozostały w Ukrainie.

Dzięki naszym darczyńcom jesteśmy w stanie wspierać działania organizacji pracujących na rzecz uchodźców oraz samodzielnie organizować wsparcie. Między innymi uruchomiliśmy w naszej siedzibie oraz online kursy języka polskiego. Oferujemy także profesjonalną pomoc psychologiczną dla uchodźców z Ukrainy – w języku rosyjskim i ukraińskim. Prosimy o przekazywanie informacji o tych działaniach wszystkim potrzebującym – zarówno kursy jak i sesje z psychologiem są bezpłatne – szczegółowe informacje (w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim) można znaleźć pod poniższymi linkami.

Bezpłatna pomoc psychologiczna
Bezpłatny kurs języka polskiego

EWST objęło regularną, długoterminową pomocą finansową działania kilku organizacji:

Wspierając te organizacje finansujemy m.in. zakup jedzenia, środków czystości, pościeli, lekcje języka polskiego, koszty transportu rzeczy na Ukrainę.

Pomagamy także studentom i pracownikom EWST zaangażowanym w działania pomocowe. Opłacamy koszty podróży karetką po osoby, których nie można ewakuować bez specjalistycznej opieki, finansujemy tłumaczenia niezbędnych dokumentów dla uchodźców, organizujemy opiekę nad osobami będącymi już w Polsce, użyczamy naszej przestrzeni biurowej teologom uczącym w trybie zdalnym ukraińskich studentów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy kościoły, organizacje i osoby angażujące się w różne formy wsparcia dla Ukrainy.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej