22/03/2022

Już za chwilę ukaże się długo wyczekiwany tom 15 czasopisma Theologica Wratislaviensia . Tymczasem …


Już za chwilę ukaże się długo wyczekiwany tom 15 czasopisma Theologica Wratislaviensia 📰. Tymczasem zapraszamy ✒️ Autorki i Autorów reprezentujących nauki teologiczne, filozofię oraz inne pokrewne dyscypliny naukowe do nadsyłania niepublikowanych artykułów naukowych oraz recenzji nowych publikacji naukowych i popularnonaukowych do 16 tomu naszego czasopisma. Szczegółowe informacje na stronie: https://theologica.ewst.pl/dla-autorow/

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

czytaj więcej