26/04/2021

50+ wykładów EWST online

Otwarte spotkania z wykładowcami EWST i zaproszonymi gośćmi trwają już od niemal roku. W tym czasie odbyło się ponad 50 wykładów i dyskusji.

EWST online umożliwia dotarcie do osób zainteresowanych teologią na całym świecie. W każdy wtorek o godz. 19:00 można brać udział w otwartych spotkaniach, na które składa się wykład lub rozmowa z zaproszonym gościem oraz dyskusja z udziałem uczestników i odpowiedzi na zadane przez nich pytania. Spotkania odbywają się na platformie ZOOM i są transmitowane na żywo na Facebooku. Ich zapis można znaleźć także na kanale EWST na Youtube (playlista EWST online).

Choć powiązane z teologią i życiem Kościoła, tematy poszczególnych spotkań dotyczą bardzo różnorodnych dziedzin. Do EWST online zapraszani są bibliści, teolodzy, filozofowie, filolodzy czy językoznawcy ale także duchowni i liderzy różnych wyznań, dziennikarze i studenci. Wspólnym mianownikiem jest motto EWST ?Człowiek. Wiara. Wiedza?.

W każdy wtorek spotkania ogląda ?na żywo? przynajmniej kilkudziesięciu uczestników.  Część z nich aktywnie bierze w nich udział poprzez pytania kierowane bezpośrednio do wykładowców lub zadawane za pośrednictwem FB. Również zapisy spotkań cieszą się dużym powodzeniem – są oglądane, komentowane i udostępniane przez liczne grono internautów.

Odbiorcy EWST online doceniają fakt, że wykładowcy nie boją się poruszać tematów trudnych, a czasem też kontrowersyjnych. Wśród najbardziej popularnych spotkań znalazły się m.in. następujące tytuły: ?Czy wszyscy będziemy zbawieni??, ?Ewangelikalizm wobec osób LGBT? czy ?Sojusz konserwatywnych protestantów i katolickich tradycjonalistów??.

Aby wziąć aktywny udział w spotkaniu EWST online na platformie ZOOM wystarczy się zarejestrować. Można też oglądać spotkania na żywo, komentować i zadawać pytania na Facebooku. Tematy kolejnych spotkań można znaleźć w kalendarzu EWST oraz na naszej stronie na FB.

Zachęcamy do obserwowania i subskrybowania naszych kanałów FB i YT – pozwoli to na informowanie Państwa na bieżąco o kolejnych spotkaniach i pojawiających się filmach EWST online.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Misja chrześcijańska na “grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

Zmartwychsprzątanie

Co roku, gdy nadchodzi wiosna, ruszamy do polerowania okien, robienia porządków po zimie, sprzątania wewnątrz i na zewnątrz naszych przybytków. Te działania niczym forsycje i krokusy dają nam znak, że domyka się kolejny cykl…nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.

Czego nas uczy Zmartwychwstały? – wywiad z drem Kazimierzem Bemem

Dr Kazimierz Bem, wykładowca historii Kościoła w EWST mówi o pracy duszpasterskiej i akademickiej, o chrześcijańskiej wolności, miłości bliźniego i o tym co dla niego oznacza Zmartwychwstanie.

czytaj więcej