18/05/2020

Minimalizm – sposób na życie w trudnych czasach?

Instytut Rozwoju Kościoła zaprasza wszystkich chętnych na spotkania poświęcone tematyce minimalizmu.

Według podstawowej definicji „minimalizm to ograniczenie wymagań, potrzeb, dążeń, przewartościowanie priorytetów, tak aby pozbyć się zbędnych rzeczy – zarówno materialnych jak i psychologiczno/duchowych – a skupić się na rzeczach kluczowych, wzbogacających nasze życie.

Obecna sytuacja spowodowała, że niemal każdy z nas stał się w jakimś stopniu minimalistą. Ograniczenia narzucone przez epidemię mogą jednak stać się początkiem zmian w naszym postrzeganiu własnych potrzeb i togo, co nas otacza. Czy rzeczywiście potrzebujemy do szczęścia wszystkich tych rzeczy, doznań, emocji, które jeszcze tak niedawno wydawały się nam oczywiste? A może ich niedobór jest dla nas szansą na nowe spojrzenie?

Serdecznie zapraszamy na dwa spotkania poświęcone różnym aspektom minimalizmu.

26 maja, godz 19:00 „Minimalizm duchowy”

Less is more – mniej znaczy więcej. Czy da się tę zasadę zastosować w duchowości? Przecież warto zdobywać nową wiedzę o Bogu, szukać kolejnych sfer jego działania i pogłębiać jego obecność w swoim życiu. Minimalizm duchowy nie jest dla wszystkich, ale może jest dla Ciebie?

Wykład online poprowadzi prof. EWST dr hab. Piotr Lorek.

28 maja, godz 18:00 „Mniej znaczy lepiej?” – rozmowa z Konradem Mielcarkiem

Jakie są założenia minimalizmu? Czy minimalizm to całkowite odrzucenie konsumpcyjnego stylu życia? Od czego zacząć, żeby żyć zgodnie z filozofią ?mniej?? Jakie minimalizm może wnieść korzyści w moim życiu i w społeczności w której żyję?

Czy jako chrześcijanie powinniśmy wspierać takie współczesne ruchy jak minimalizm? A co na to Pismo Święte?

Na te i inne pytania odpowie chrześcijański minimalista Konrad Mielcarek w rozmowie z Justyną Mańkowską byłą reporterką i społecznikiem.

Spotkanie potrwa 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://www.ewst.pl/irk/instytut-rozwoju-kosciola-rejestracja/

Spotkanie będzie także transmitowanie na żywo na kanale EWST na Youtube: https://www.youtube.com/c/EWSTpl

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej