12/05/2018

Puzzle ewangelizacyjne

Mówiące zabawki, mnóstwo muzyki i Dobra Nowina – tak można podsumować przedstawienie teatralne dla dzieci, które odbyło się w piątek w Kościele Chrześcijan Baptystów na Kłodnickiej. Nie oddaje to jednak niesamowitej atmosfery, która udzieliła się nie tylko najmłodszym?

„Puzzle” to opowieść o Misi – dziewczynce, która po kłótni z przyjaciółmi postrzega świat w czarnych barwach. Pokłóciła się właśnie z przyjaciółmi i wydaje jej się, że nikt jej nie kocha, nikomu na niej nie zależy. W kiepskim nastroju sięga o pudło z zabawkami i? w tym momencie znajduje się w zupełnie innym, baśniowym świecie. Zabawki opowiadają jej o Bogu, Jego Synu Jezusie i o tym, jak stać się przyjacielem Boga! A swoje słowa ilustrują elementami puzzli, układanymi na ścianie.

Muzyczne przedstawienie, z zabawnymi, kolorowymi rekwizytami, mnóstwem piosenek, doskonałą choreografią i mądrym przesłaniem przyciągnęło do kościoła na Kłodnickiej dużo dzieci, które wraz z rodzicami śledziły przygody Misi. Dzieci dały się porwać do kolorowego świata teatru i z zapartym tchem śledziły rozwój akcji.

Nie zdradzimy zakończenia spektaklu, być może będzie okazja, by znów obejrzeć go we Wrocławiu albo chociażby w Bydgoszczy, skąd pochodzi Teatr Pantomimy ?DAR?, którego spektakle serdecznie polecamy (może zaprosicie ich ze spektaklem do siebie). Powiemy tylko, że wiele rzeczy układa się jak tytułowe puzzle – czasem po prostu trzeba dłużej poszukać właściwego kawałka i dopasować go odpowiednią stroną…

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycuie na spektakl. Mamy nadzieję, że podobał się Wam tak jak nam. Zapraszamy na kolejne wydarzenia Festiwalu, którego pełny program znajduje się na stronie www.fkp.wroclaw.pl. Zapraszamy także na profil FKP na Facebooku.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

czytaj więcej