17/04/2014

Doktryna piekła

15 kwietnia, w „Po Prostu” – codziennym programie radiowym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, emitowanym za pośrednictwem Radia CCM – dr Piotr Lorek, Dziekan EWST mówił na temat piekła. Wywiad, przeprowadzony przez ks. ks. Andrzeja Komrausa związany był między innymi z tematyką książki dr Lorka,  Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

Zmartwychsprzątanie

Co roku, gdy nadchodzi wiosna, ruszamy do polerowania okien, robienia porządków po zimie, sprzątania wewnątrz i na zewnątrz naszych przybytków. Te działania niczym forsycje i krokusy dają nam znak, że domyka się kolejny cykl…nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.

czytaj więcej