21/07/2011

Projekt Mission Study Tour 2011

W dniach 6-13 lipca 2011 został zrealizowany w EWST projekt Mission Study Tour 2011. Grupa młodych ludzi z White Memorial Presbyterian Church z Północnej Karoliny (USA) zapoznała się z historią oraz kulturą Polski, poprzez ciekawe wykłady oraz różnego rodzaju działalność praktyczną. Ponadto celem projektu było zaprezentowanie rozwoju protestantyzmu we Wrocławiu oraz przedstawienie misji EWST. Młodzież miała okazję usłyszeć historię rozwoju Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej, począwszy od zamysłu jej założycieli po dzień dzisiejszy. Podczas wizyty w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, a także na wycieczce w Krakowie przybliżyliśmy naszym gościom historię Polski. Krakowski Kazimierz oraz Wawel zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, jednak największym przeżyciem był pobyt w Auschwitz. Uczestnicy projektu byli poruszeni tym, co zobaczyli. To przyczyniło się do wielu refleksji oraz dyskusji.

W czasie pobytu w Polsce młodzież brała udział zarówno w zajęciach warsztatowych na temat misji oraz komunikacji międzykulturowej, jak w zajęciach praktycznych. Wspólnie sprzątaliśmy Cmentarz Żydowski, zorganizowaliśmy również czas zabaw dla dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej Świetlówka oraz biorących udział w projekcie Kontakt 1 na 1, organizowanym przez Fundację Młodzież dla Chrystusa. W niedzielę młodzież podzielona na grupy miała okazję odwiedzić trzy protestanckie kościoły i przeżywać wspólnie nabożeństwo. Poprzez rozmowy z członkami społeczności zapoznali się z działalnością społeczną i misyjną tych kościołów. Niedzielne popołudnie spędziliśmy spacerując w centrum Wrocławia. Uczestnicy mieli okazję poznać bliżej teologię Dietricha Bonhoeffera. Pomimo intensywnego planu był również czas na relaks, który posłużył nawiązaniu dobrych relacji. Spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim, wieczorami mieliśmy czas gier i zabaw. Na zakończenie pobytu pojechaliśmy do Parku Linowego, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje siły.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

czytaj więcej