20/04/2011

Wrocławski Indeks na piątkę

Już piąty raz Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia razem z piętnastoma wrocławskimi uczelniami organizuje konkurs Wrocławski Indeks. W czasie dwumiesięcznej rywalizacji maturzyści z całej Polski powalczą o indeksy wymarzonych uczelni, stypendia, podręczniki i nagrodę specjalną – weekend dla dwóch osób we Wrocławiu. Łączna pula nagród wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

Rywalizacja wystartowała wraz z uruchomieniem serwisu internetowego konkurs.terazwroclaw.pl 18 kwietnia 2011. Na stronie internauci znajdą najważniejsze informacje o zabawie, a po zarejestrowaniu będą mogli rozpocząć rywalizację o nagrody ufundowane przez wybraną uczelnię.
Na uczestników czekają ścieżki tematyczne przygotowane przez 15 uczelni. Uczestnicy mogą wybierać wśród takich tematów jak m.in. nauki przyrodnicze, matematyka, logistyka czy dziennikarstwo. Najpierw jednak wszyscy zawodnicy muszą wziąć udział w teście z wiedzy o Wrocławiu, który dla wszystkich fanów miasta powinien być tylko formalnością.

Odpowiedzi na pytania testowe to nie jedyny sposób na gromadzenie punktów. Pomocne może być namawianie znajomych do udziału w konkursie. Każda namówiona do udziału w konkursie osoba, która poda podczas rejestracji unikalny kod referencyjny namawiającego, pomoże mu zdobyć jeden dodatkowy punkt.

W konkursie Wrocławski Indeks mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, którzy uzyskają świadectwo maturalne w roku 2011 lub uzyskali je wcześniej, ale nie skończyli jeszcze 26 lat. Nagrody w konkursie ufundowane przez miasto i uczelnie to między innymi indeksy, opłacone czesne, stypendia i talony na podręczniki. Wartość wszystkich nagród sięga 100 tysięcy złotych. Spośród osób, które do 20 maja odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania w teście o Wrocławiu, jury rozlosuje nagrodę specjalną. To weekend w stolicy Dolnego Śląska dla dwóch osób. O nagrody można walczyć do 17 czerwca 2011.

Konkurs Wrocławski Indeks organizowany jest od pięciu lat (początkowo pod nazwą ?Studiuj za frajer?). Tylko podczas ubiegłorocznej edycji zarejestrowało się 5 tysięcy uczestników, a stronę internetową odwiedziło ponad 40 tysięcy użytkowników. Dotychczas w konkursie nagrody zdobyło ponad 100 osób.
Konkursowi patronują Akademia PWN, Studente.pl i Zadane.pl!

Więcej informacji na: konkurs.terazwroclaw.pl i facebook.com

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej