26/09/2010

Homoseksualizm a Nowy Testament

Zapraszamy do posłuchania wykładu doktora Sławomira Torbusa pt. Homoseksualizm a Nowy Testament. Prelekcja miała miejsce podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 18 września 2010 w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej.
Dr Sławomir Torbus jest wykładowcą EWST i Uniwersytetu Wrocławskiego. Studiował również w Biblijnym Seminarium Teologicznym we Wrocławiu. Obecnie adiunkt w Zakładzie Filologii Greckiej Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr. Specjalizuje się w analizie retorycznej listów apostoła Pawła. Dr Torbus jest również koordynatorem Warsztatów Biblijnych i Szkoły Języków Biblijnych w EWST.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

Mural, Drzewo Życia

Księga Rodzaju, w drugim opisie stworzenia, umieszcza drzewo życia w samym środku Ogrodu Eden. Daje ono zdrowie i życie tym, którzy spożywają jego owoce.

czytaj więcej